Online Diyet

Online Diyet Danışmanlığı Nedir, Nasıl Çalışır?

Sık sık "Nasıl yani, online mi çalışıyorsunuz? Yüzyüze görüşmeden nasıl olacak ki..." gibi yorumlar alıyorum. Ben de sizin için birkaç sebeple online diyetisyenle çalışmanın aslında hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğinden bahsetmek istedim;

Online diyet programlarını görmek için tıklayınız.

Online Diyet Yapmanın Avantajları Nelerdir?

online diyet ekran 1.png online diyet ekran 2.png

Online Diyete Başlaman için Ne Yapman Gerekiyor?

Online diyet danışmanlığından yararlanabilmek için sitemizde bulunan iletişim formunu doldurmanız veya info@diyetisyenmelda.com.tr adresine online diyete başlamak istediğinize dair e-posta atmanız gerekiyor. İletişim formunu doldurduktan veya mail attıktan sonra yapılması gereken diğer işlemlerle ilgili asistanımız size yardımcı oluyor.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra bilgilerini takip edebileceğiniz panel ve mobil uygulama erişimini sizlere açıyoruz.

Danışanlar haftalık olarak bel, göbek, kalça vb. istenen bölgelerin mezura ölçülerini sisteme giriyor. Sistemimiz girilen ölçü bilgilerinden faydalanarak yağ oranınızı ve vücut yağ ağırlığınızı da hesaplıyor.

online diyet olcum 1.png

Ayrıca danışanlar, kilo ve ölçümlerle birlikte, ekstra bilgilerini ve notlarını haftalık olarak panele girebiliyor. Böylece diyetisyeniniz ekstra durumlarınızı ve diyete uyum durumuyla ilgili bilgileri haftalık olarak takip edebiliyor.

online diyet olcum 3.png

Haftalık diyetiniz, ölçüleriniz ve ekstra durumlar baz alınarak size özel haftalık olarak hazırlanıyor.

Panelde neler yapabilirsiniz?

online diyet grafik 1.png

online diyet grafik 2.png

online diyet olcumler.png


online diyet beslenme.png

Online diyet danışmanlığından faydalanarak; kalıcı sağlıklı beslenme bilgi ve alışkanlıkları edinebilir, hedef kilonuza ulaşabilir, kilonuzu korumayı öğrenebilir ve kendi kendinizi kontrol etme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Mobil uygulamada neler yapabilirsiniz?

Online Diyet Danışanlarımızın Yorumları;

Yorumların tamamının olduğu Instagram paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hande ASİLKAN

Bence Melda hanım ın en büyük farkı diyet gibi hissetmiyorsunuz. Hiç birşeyin özlemini çekmiyorsunuz. Diyet dediğimiz zaman tü kaka olan şeyler, melda hanımda diyetin bi parçası. Onun için psikolojik olarak eziyet değil eğlence oluyor. Mesela geçen hafta simit, çikolatayla 2 kilodan fazla verdim. Bu hafta diyetimin ta göbeğinde dondurma var. Tamam koca bi paket çikolata değil ama insanı mutlu edip, motivasyonunu arttırıyor.

Fatma KUZU

Uzun uzun yazmayacağım özet; elindeki sihirli değneği ile hem ruhunuza hemde kilolarınıza dokunuyor ve bambaşka bir siz haline dönüşüyorsunuz listelerinde mucize var iyi ki tercih etmişim 3 ayda 44 bedenden 38 bedene herşey için teşekkür ederim!

İlkay AYDOĞDU

Tam bir diyet katili olan ben Meldacıım sayesinde hiç aç kalmadan, çikolata yiyereek ve cok mutlu bir sekilde 7 haftada neredeyse 7 kilo verdiim (ki aralarda kacamaklar yaptigim ve malesef hic spor yapamadigim halde) ben de başlarda online diyetlere ve diyetisyenlere on yargı ile yaklaşıyordum, Melda'nın hesabını inceledikten sonra ön yargılarımı yendim ve denemeye karar verdim ve şunu söyleyebilirim kendim için verdiğim en doğru kararlardan biri oldu bu. Her zaman her konuda cevap ve destek alabildiğin bir diyetisyeninin olması, seni anlayıp ona göre listeler hazırlaması bence harika bir şey, tabii whats app grubunda birlikte diyet yaptığın arkadaşlarının desteği de bonusuu! Teşekkürler Meldacım!

Şule DALYAN

Melda'da ilk dikkatimi çeken çikolata sever bir diyetisyen olmasıydı çikolatasız bi' hayat olur mu?? Bence olmazdı hem çikolata yiyip hem de zayıflamalıydım ki işte o @diyetisyenmelda Ayrıca Türk toplumunda klişeleşmiş bir söylem vardır bilirsiniz "emzikli kadın diyet yapmaz" tamam da sağlıklı beslenmesi gerekmezmi??? Bizde Melda'yla bunu yaptık 3 aydır beraberiz 10kilo verdim oğlumunda maşallahı var! sütümün kalitesi arttığı gibi kilo verdikçe kendime olan özgüvenim yerine geldi oğlum bile hayran hayran bakar oldu. daha mutlu bir anneyim aynaya baktığımda kendimi daha çok sever oldum çevremdeki insanların yorumlarıda cabası.. Melda sevimli sıcak kanlı bir diyetisyen ayrıca hayatımda ilk kez bukadar uzun süre sıkılmadan diyet uyguluyorum artık yeni beslenmem yaşam tarzım haline gelmeye başladı bundan keyif alıyorum Meldanın verdiği listeler güzel tarifler buna neden oldu teşekkürler @diyetisyenmelda seviliyorsun..

Ece Gizem KUBAT

Seni orda burda öve öve bitiremedigimi biliyor muydun?@diyetisyenmelda Benim için diyetten ziyade yaşam tarzina dönen online diyette 2.5 ay oldu ve ben 8.5 kilo verdim! Daha da devam ediyorum. Yıllardir bu kilolalara düşememistim ki bunun en büyük sebebi motivasyon düşüşü ve hep aynı sıkıcı listelerdi. Oysa Melda'nin sürekli değişen tarifleri ve tatli sert motivasyonlari ile düşseniz bile yerinizden çabuk kalkıyorsunuzBurdaki yorumlari okuduktan sonra baslamistim ve telefondan bakmayi bırakıp mail atmaya karar verdigime inanilmaz mutluyum! Çok tesekkurler!

Emel TÜRKER

Online diyet nasıl olacak derken bir anda kendimi önce @diyetisyenmelda ile detoksta sonra da diyette buldum. Çeşit çeşit harika seçenekli diyet listeleri her hafta beni çok mutlu ediyor. Benim gibi ne yiyeceğini bilemeyen insanlar için harika. Kendisi de pek tatlış olduğu için benim gibi motivasyon yoksunu insanlara bile ne kadar kötü de geçse haftanız yeniden başlama enerjisi veriyor.

Senem KANDEMİR

Doğum yaptıktan sonra artık kalan kiloları vermek istiyordum. Kafama göre bir matematik kurarak diyet yapmaya başladım. Ama bir süre sonra sütüm azalmaya bebeğim huzursuzlanmaya başladı. Bu işi daha profesyonel şekilde yürütmem gerektiğini anladım. Bi' arkadaş tavsiyesi ile -iyi ki etmiş- Melda hanım ile yollarımız kesişti. Her hafta sonuçları gördükçe daha da motive oluyorum, hem de sütüm de gayet iyi eğlenceli ve pratik tariflerine de bayılıyorum. iyi ki varsın Melda!

Gizem ÜLGEN

Yıllardır ötelediğim, nasıl olsa bu saatten sonra veremem dediğim kilolari Melda hn sayesinde hic zorlanmadan moralim bozulmadan verdim. Diyeti eglenceye donusturebilen harika listeleri var.Mutfaga girmeyi sevmeyen beni mutfaktan cikmayan biri haline dönüştürdü. Hersey icin cok tesekkur ediyorum. Istedigini giyebilmek gibisi yok!

Zeynep ÇARKÇI

Sevgili @diyetisyenmelda ile diyetimde 2. Ayın içindeyiz ve hoop 5,5 kilo uçtu bile.! Bu süre boyunca da ne aç kaldım, ne de tatlı şekerli şeyler arar oldum.. şaka bi' yana bazı tariflerinin de hastası oldum. Daha yolumuz var.. nasıl oluyor bilmiyorum ama bi terzi gibi ölçüp biçip incelerek kilolar birer birer gidiyor (ay bi' de hamburger çikolata falan yiyerek)

Beste HERGÜNER

Yurtdisinda yasayan biri olarak online diyet bana cok uygun ve kolay geldi. Melda hanimin her turlu soruya aninda cevap vermesi ve hep tesvik edici olmasi da cabasi.. Fark etmeden 12 kilo gitti bile - hem de son zamanlardaki kacamaklarima rağmen.. Annemden baslayarak cevremdeki herkesi de kendisine yonlendiriyorum hep beraber yaza fit gireceğiz. Tesekkurler @diyetisyenmelda

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) Kimler online diyet danışmanlığından faydanalabilir?

Online diyet programından, herhangi özel bir durumu olmayan kadın ve erkek tüm bireyler faydalanabileceği gibi emziren anneler, hamileler, vegan /vejeteryan olan bireyler, 13-18 yaş arası çocuklar da faydalanabilir. İnsülin direnci, yüksek kolesterol, tiroid hastalıkları ve vitamin mineral yetersizliği olan kişiler de online diyet programından faydalanabilir. Çünkü diyet programları kişiye özel olarak planlanmaktadır.

2) Bu program kimlere uygun değildir?

Yaşam tarzını değiştirmeye istekli olmayan, kendisine zaman ayırmaya ve beslenmesi için bir şeyler yapmaya, emek vermeye hazır olmayan, diyet yapmaya kararlı olmayan, kendi istemese bile dışardan birinin (diyetisyenin) kendisini zorlamasıyla bu işin olabileceğini düşünen kişilere uygun değildir.

3) Tahlil istiyor musunuz? Hangi tahlilleri istiyorsunuz?

Mümkünse evet. Tiroid hormanları, insülin direnci, kolestrol, demir, D vitamini, B12 gibi vitamin mineral eksiklikleri beslenmeyi doğrudan ilgilendirir.

Dahiliye hekiminden yardım alarak, bu değerlerinizde herhangi bir sorun olup olmadığına bakılması ve diyete ek tedaviye ihtiyacınız olup olmadığının tespit edilmesi önem arz ediyor.

4) Yağ oranımızı ve verdiğimiz kilonun yağdan gidip gitmediğini nasıl anlayacağız?

Kilo ve mezura ölçümlerinizi doğru şekilde yapıp, sisteme girişini yaptığınızda, sistemimiz -oldukça yüksek doğruluk payıyla- otomatik olarak yağ oranınızı hesaplıyor.

5) Diyetleri kim yazıyor?

Diyetler, Diyetisyen Melda Demiröz tarafından, haftalık ölçümleriniz ve durumunuz analiz edilerek size özel olarak planlanıyor. Yani danışmanlığınız süresince diyet ile ilgili her konuda Diyetisyen Melda Demiröz ile iletişim halinde oluyorsunuz.

6) Diyet listesinde yazan yiyecekler pahalı ve ulaşılmazı zor yiyecekler mi?

Bu kişiden kişiye; kişinin yaşadığı yere, beslenme alışkanlıklarına ve maddi duruma göre değişebilir. Kimisi için örneğin avokado ulaşılması zor ve pahalı bir yiyecekken, kimisi için de vazgeçilmez bir yiyecektir. Siz istemediğiniz sürece hiç bir yiyecek listenizde olmaz. Burada önemli olan diyetisyenle danışan arasındaki doğru iletişimdir.

7) Türkiye’nin neresinden olursak olalım iletişime geçilebiliyor mu?

Online diyet kapsamında nerede olduğunuzun hiç bir önemi yoktur. Tüm görüşmeler Whatsapp üzerinden yapılır.

8) Danışmanlık almak istiyorum ne yapmalıyım?

Sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Asistanım süreç hakkında sizi bilgilendirecek ve sorularınızı yanıtlayacaktır.

9) Diyet listelerine nasıl ulaşıyoruz?

Gerekli tüm işlemler ve kaydınız yapıldıktan sonra her şeyin takibini bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan yapabileceğiniz online paneli ve mobil uygulamayı hizmetinize açıyoruz. Haftalık diyetlerinizi, kilo ve mezura ölçümlerinizi grafikleriyle birlikte, hem diyetisyeniniz, hem de siz bu panel ve uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz.

10) Ya kaçamak yaparsam?

Online panelimiz ve mobil uygulamamız üzerinde, tükettiğiniz besinleri, su ve egzersiz miktarınızı yazabileceğiniz beslenme günlüğümüz var. Buradan yaptığınız kaçamaklar da dahil her şeyi yazıyorsunuz. Ayrıca diyetisyeninize durumu bildirerek ortak bir telafi yoluna gitmenizi öneriyoruz.

11) Öğün saatlerimi aksatırsam?

Zaman zaman bu tarz durumlar herkesin başına gelebilir. Öğün saatlerinizi aksatmanız durumunda, diyetisyeniniz ne yapacağınıza dair yönlendirecektir.

12) Türkiye dışnda yaşayanlar bu hizmetten yararlanabilir mi?

Tabii ki, zaten online diyetin amaçlarından biri, dünya geneli bir hizmet verebilmek.

13) İletişimi kim yapıyor?

Bilgilendirme ve kayıt işlemlerini asistanımız yapıyor. Diyetle ilgili tüm konularda bizzat Diyetisyen Melda ile iletişim içinde olacaksınız.

14) Sadece ölçüm gününde mi diyetisyenle görüşebilirim?

Hayır. Herhangi bir probleminiz veya sormak istediğiniz sorular olduğunda diyetisyeninize ulaşabilirsiniz.

15) Whatsapp’tan soru sorar sormaz anında cevap alabilir miyim?

Bazen evet, bazen hayır. Diyetisyen Melda, danışanlarıyla birebir iletişimi seçtiği için ve herhangi bir robot cevap sistemi veya soruları cevaplayacak asistan kullanmadığı için, her zaman anında müsait olup, size anında cevap veremeyebilir. Bu durumla ilgili anlayışınızı baştan rica eder, çok acil sorularınız olduğunda uygulamadaki “Acil Sorum Var!" butonununu kullanabileceğinizi belirtiriz.

16) Emziriyorum/hamileyim ben de online diyet yapabilir miyim?

Evet. Diyet programları kişiye özel planlandığı için emziren ve hatta hamile anneler de online diyet programından faydalanabilir.

Online diyet programlarını görmek için tıklayınız.

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.
Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.
ANLADIM